Çözümlerimiz
Kurumlara Özel
Ürünlerimiz
EBYS, ERP ...
Referanslar
Kurumlar, Belediyeler ...
a

Doğa Dostu Yazılım: Kamusis

İş Yazılım, elektronik belge yönetim sistemi yazılımı projesi Kamusis EBYS çok kısa zamanda kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve üniversiteler tarafından beğeniyle karşılanmış, 6 yıl gibi kısa bir sürede 81 ilde,  120.000’den fazla kullanıcıya sahip sektörün lideri konumuna gelmiştir.

120’den fazla kamu kurum ve kuruluşu ile belediye ve üniversitelerde kullanılan Kamusis EBYS yazılımı kurumsal kültür değişikliğine çok önemli katkılar sağlamıştır. Ülkemizde yeni yeni yerleşen e-dönüşüm projelerinin belki de en başarılı bacağı Kamusis Elektronik Belge Yönetim Sistemi yazılımı olmuştur.

Kamusis Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) yazılımının bir diğer önemli özelliği ise çok kısa sürede kendi kendini amorti eden bir yazılım çözümü olmasıdır. Tüm kurumlarda üretilen belgelerin artık elektronik ortamda üretilmesi kağıt, toner-kartuş ve yazıcı maliyetlerini büyük oranda düşürerek kurumlara katma değer oluşturmuştur.

81 ile kullanılan Kamusis Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) 6 yıllık kullanımı göz önüne alındığında, ülkemize sağlanan faydaları da şu şekilde sıralayabiliriz.

1 tonluk kâğıt üretimi için gereken ağaç miktarı 1,4 -1,5 ton arası değişmektedir. Bir A4 kağıdı 5 gram ağırlıktadır. Bir paket A4 kâğıt ise 500 adetten 2,5 kg lık bir ağırlığa sahiptir. 400 paket A4 ise 1 ton kâğıt anlamına gelmektedir. Bu 1 Tonluk kâğıdı elde edebilmek için 15 ie 20 arasında değişen sayılarda çam ağacı kesilmektedir. Bu hesaba göre, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) üzerinde üretilen 30 milyon sayfa e-belge için (60.000 top A4 kağıt) yaklaşık 2.000 adet ağaç kesilmeden belge üretimi gerçekleşmiştir. Bu faydaya ek olarak elde edilen kartuş-toner tasarrufları da eklendiğinde çevre kirliliğine olan etkiler olabildiğince azaltılmıştır.

Bu başarıyı tüm Kamusis Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) kullanıcıları ile elde etmenin haklı gururu ve mutluğunu tüm doğa severlerle paylaşıyoruz.