Docusis tüm kurumsal gereksinimlerinize göre özelleştirebileceğiniz web tabanlı bir uygulama platformudur. Dinamik iş akışı ve form tasarlama aracı ile tüm kurumsal form ve süreçlerinizi elektronik ortama taşıyarak süreçlerin işletilmesi, takip edilmesi varsa revizyonlarının da kayıt altına alınabilmesi sağlanabilmektedir. 

Temel yazılım geliştirme süreçlerine dahil olmadan “Sürükle/Bırak” fonksiyonları ile tüm nesneleri kolaylıkla kullanabilirsiniz. Geri planda yapılması gereken tüm veri tabanı işlemleri docusis tarafından sağlanarak, sizin talep ettiğiniz gereksinimlerinizi kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

Tüm form ve süreçlerde sayısal onay, elektronik imza ve mobil imza bileşenleri de kolaylıkla sürece dahil edilebilmektedir. Üretilen dokümanların belge vasfı kazanabilmesi için E-İmza ve M-İmza bileşenleri ile imzalanması gerekmektedir. (5070 Sayılı Kanun) Docusis mimarisinde bulunan imzalama parametreleri ile kurumsal süreçler sonrasında belge üretebilmeniz, bu belgelerin de farklı sistemlere gönderilmesini sağlayabileceksiniz.

Docusis üzerinde tasarlanan akış ve formlarınızın da mobil ortamdan erişilerek, ofis dışından da sanki ofisinizde gibi çalışabileceksiniz. Tüm tablet ve akıllı telofonlar için tasarlanan harici uygulama (IOS ve Android) ve internet tarayıcıları üzerinden uyumlu (responsive) ekranlar ile tüm sürecin işletilmesi sağlanabilmektedir.

 

Tüm kurumsal formlarınız artık kolaylıkla web tabanlı formlara dönüştürerek, hızlı ve basit kullanımı ile tüm çalışanlara, paydaşlara sunabilirsiniz. Özellikle kalite yönetimi sistemlerinin ve revizyonlarının sistematik olarak tutulması, değişikliklerin tüm organizasyona anında uygulanması oldukça önemlidir. Tüm form alanları (nesneler) kolaylıkla web tarayıcıları üzerinden tasarlanabilecek yapıda “Sürükle/Bırak” mimarisi üzerine kurulmuştur. Her bir nesne için özel alanlar, koşullar, veri bağları ya da ilişkileri kurulabileceği gelişmiş özellikler de beraberinde sunulmaktadır. Forma alanlarının maskelenmesi, kısıtlanması, özelleştirilmesi de bu gelişmiş menü seçeneklerinden kolaylıkla sağlanabilmektedir. Form alanlarında yapılan tüm değişiklikler revizyon olarak sistem tarafından saklanarak, tüm kurumsal hafızanın tutulması sağlanabilmektedir. Örneğin tüm kalite formlarınızı tasarlayarak, kurumsal bir bütünlük sağlayabilirsiniz. 

Kurumsal iş ve süreçlerinizin tasarlanarak, oluşturduğunuz formların süreçlere dahil edilmesi docusis platformu sayesinde kolaylıkla sağlanabilmektedir. Belirlenen tüm koşullar ve kontroller “Sürükle/Bırak” mimarisi ile tasarlanarak uygulanabilmektedir. Farklı iş ve süreçlerinizi kurumsal yapınıza uygun şekilde farklı koşullar için oluşturabilir, bu iş akışlarını ve süreçleriniz de hazırlayacağınız form bileşenleri ile etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin bir satın alma sürecini, tüm kontrol ve onay mekanizmalarını belirleyerek farklı koşullar için kolaylıkla işletebilirsiniz. 

Docusis yapay zeka bileşenleri ile tekrarlayan işlerinizi verimli hale dönüştürebileceğiniz önerileri size sunar. Tüm süreçlerin tasarlanması, ölçülmesi, revize edilerek uygulanabilmesi kolaylıkla sağlanabilmektedir. Tüm bu işlemleri herhangi bir kod bilgisi olmadan kolaylıkla yapabileceksiniz. 

Docusis, sahip olduğu gelişmiş entegrasyon bileşenleri sayesinde bir çok harici uygulamaya servis katmanında ya da doğrudan veri tabanı bağlantısı yoluyla entegre olabilen tüm bileşenleri sizlere sunmaktadır. Kurumsal uygulama yazılımlarınızı başlatabilen, süreci kendi üzerinde işleterek sonucu farklı uygulamalara verebilen bu dinamik yapı sayesinde bir çok uygulama yazılımı ile kolaylıkla entegrasyon sağlanabilmektedir.

Tüm form ve süreçlerde sayısal onay, elektronik imza ve mobil imza bileşenleri de kolaylıkla sürece dahil edilebilmektedir. Üretilen dokümanların belge vasfı kazanabilmesi için E-İmza ve M-İmza bileşenleri ile imzalanması gerekmektedir. (5070 Sayılı Kanun) Docusis mimarisinde bulunan imzalama parametreleri ile kurumsal süreçler sonrasında belge üretebilmeniz, bu belgelerin de farklı sistemlere gönderilmesini sağlayabileceksiniz.

Kurumsal süreçlerinizde üretilen tüm belgelerinizi arzu ederseniz Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) üzerinden alıcılara kolaylıkla ulaştırabileceğiniz, kurumunuza gelen KEP iletilerini de alabileceğiniz KEP entegrasyonu da Docusis ile sunulmaktadır.

Docusis aynı zamanda UETS entegrasyonu ile elektronik ortamda yapılan tebligatların da kurumsal süreçlerinize dahil edilmesine imkan sunmaktadır. Kurumsal süreçlerinizin akışına uygun olarak hızlı, kesintisiz ve daha az insan gücüyle UETS gereksinimleri sağlanabilmektedir.

Docusis üzerinde tasarlanan akış ve formlarınızın da mobil ortamdan erişilerek, ofis dışından da sanki ofisinizde gibi çalışabileceksiniz. Tüm tablet ve akıllı telofonlar için tasarlanan harici uygulama (IOS ve Android) ve internet tarayıcıları üzerinden uyumlu (responsive) ekranlar ile tüm sürecin işletilmesi sağlanabilmektedir

Docusis, gerek kurumsal verilerinizi gerekse müşterilerinize ait verileri güvenli bir platformda KVKK’ya uygun olarak saklanması ve erişilmesini sağlamaktadır. Özellikle kalite süreçleri ve kurumsal gereksinimleriniz çerçevesinde ihtiyaç duyulan tüm gereksinimleri tekilleştirmekte, tekrarlayan verilerin önüne geçerek güncel verilerin saklanmasını sağlayabilmektedir. Her aşamada veri tabanında saklanan verilerinizin de KVKK’ya uygun şekilde tutmaktadır.

Docusis BPM ürünü, .NET C# dilinde, MVC framework üzerinden geliştirilmiştir. Uygulama MS SQL ve Oracle veri tabanları üzerinde çalışabilmektedir. Tamamen web tabanlı olup, tüm bileşenler popüler internet tarayıcıları üzerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Kullanıcı ara yüzlerde responsive olarak geliştirilmiştir.

 

Referanslar

Türkiye Katılım Bankalar Birliği
Türkiye Katılım Bankalar Birliği

Türkiye Katılım Bankalar Birliği

Demo Talep Formu

Docusis Nedir?