Anasayfa | İletişim | Demo Talebi | Talep Yönetim Sistemi | English
Demo talebi Bize Ulaşın Talep
İLETİŞİM

İş Yazılım Donanım Elekt.Danış.Ltd. Şti.

Merkez: Gazi Üniversitesi Teknoplaza Binası A Blok 205 Gölbaşı-ANKARA
Tel: 0312 496 3 444 Faks: 0312 495 66 55

İstanbul Ofisi: Tomurcuk Sokak İzmen Sitesi A1 No:11 Şişli / İSTANBUL
Tel: 0212 999 55 40

 

e-mim: Elektronik Mimari Mühendislik Proje Yönetim Sistemi Yazılımı
E-Mim Nedir?
 
Belediyelerimizin mimari ve imar proje ruhsat süreçlerini elektronik ortamda kabul edebildiği, onay süreçlerinin e-imza ve mobil imza ile sağlayabildiği bir yazılım platformudur. E-mim web tabanlı yapısıyla kolay kullanım imkânı sunmaktadır. Bu sayede Belediye proje başvuruları, revizyonları için artık ofisinizden başvuru yapabilir, süreçleri internet üzerinden takip edebilirsiniz.
 
E-Mim Kullanımı
 
E-Mim mimari ve imar projelerinin başvurusunu yapabilen (mimar, mühendis veya müteahhit) yetkili kullanıcıların sisteme kayıt olmaları ve başvuru süreçlerini eksiksiz olarak tamamlamasıyla süreç başlamaktadır. Ofisinizdeki bir bilgisayar ile web tarayıcınızı (Google Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari) kullanarak başvuru ve süreç takibi kolaylıkla yapılabilmektedir. 
Belediye yetkilileri tarafından görevlendirilen Yapı Denetim firma yetkililerinin onay süreçleri (onay, iade ve ret) E-Mim yazılımı üzerinden sağlanabilmektedir. Yapı denetim firmalarının onay süreçleri sonrasında, onaylı proje başvurusu Belediyede ilgili birim yetkililerinin onayına sunulmaktadır. Tüm onay, iade ve ret süreçleri elektronik ortamda e-imza ile sağlanabilmektedir. Onaylanan projeler ile ilgili ilave süreçler de (ruhsat) E-Mim üzerinden takip edilebilecektir.
 
E-Mim Avantajları
 
  • Tüm başvuru süreçleri elektronik ortamda yapılır
  • Yapı Denetim ve Belediye süreçleri (Onay-İade, Ret) elektronik ortamda yapılır
  • Çıktı ve Baskı maliyetlerini azaltır (onaylı proje çıktıları alınır)
  • Başvuru süreçleri elektronik ortamda takip edilebilir
  • Kamusis EBYS entegrasyonu ile onay süreçleri de e-imzalı olarak tamamlanır.
  • İşlem ve sistem güvenliği (belge erişimleri) kayıt altındadır.
  • Ölçülebilir – Raporlanabilir yönetim anlayışı sunar.
  • Elektronik ortamda sunulan tüm belge ve dokümanların arşiv işlemleri de sağlanır (dijital arşiv)
 
E-Mim Uygulama Süreci,
 
i. Proje Kaydı alanında, başvuru türüne göre (Statik, mimari, aplikasyon, elektrik, peyzaj vb.) asgari gerekli olan Tapu Belgeleri, Ada-Parsel-Pafta ve Mahalle bilgileri, Onaylı kroki, tapu dosyası, Mimari, CAP ve PLANKOTE dosyaları elektronik ortamda yüklenmelidir.
 
ii. Bu bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi ile başvuru süreci tamamlanmaktadır. 
 
iii. Belediye tarafından yetkilendirilen Yapı Denetim firma yetkilisi, bu başvuru ile ilgili bilgi ve belgeleri inceleyerek gerekli işlemleri (onay, iade, revize vb.) yaparak, süreci tamamlamaktadır.
 
iv. Belediye yetkilileri, Yapı Denetim firması onaylı başvuru süreçlerini de detaylı olarak inceleyerek, gerekli işlemleri (onay, iade, revize vb.) yaparak ruhsat süreçleri tamamlanmaktadır. 
 
v. Başvuru, Yapı Denetim ve Belediye süreçleri de Kamusis EBYS yazılımı için geliştirilen entegrasyon servisleri ile EBYS iş ve akışlarına dahil edilebilecektir. 
 
vi. Ruhsat sürecinde gerekli olan elektrik dağıtım şirketi, büyükşehir belediyesi gibi süreçte onay işlemi yetkilileri için entegrasyon servisler ile yapılabilecektir.
 
vii. Onaylanan projeler için revizyon talepleri e-imza ile uygulama üzerinden yapılabilecektir.
 
viii. Gelişmiş raporlar ile hem başvuru sahibi ve yapı denetim firması hem de belediye yetkilileri raporlara ulaşabilecektir